از 8 صبح تا 8 شب ۰۲۱۲۲۸۸۳۹۳۲

اصول طراحی دکوراسیون در فضای تجاری

اصول طراحی دکوراسیون در فضای تجاری

تحقیقات و بررسی ها نشان داده است که دکوراسیون و زیبایی یک محیط تجاری بیشترین تاثیر را بر روی مراجعه کنندگان دارد . بزرگ و یا کوچک بودن محیط های تجاری در مقایسه با طراحی و دیزاینی که میتواند داشته باشد و آن فضا را برای بازدید کننده دلچسب کند تاثیر بسیار کمی در این مهم دارد.به همین دلیل هموارهدکوراسیون یک محیط تجاری و همچین فضای تبلیغات آن اولین و مهم ترین عامل برای القای حس خوب به بازدید کننده می باشد . اجزای اصلی دکوراسیون و چیدمان شامل رنگ بندی،نور پردازی و چینش وسایل موجود است.

تأثیر نور

وجود نور به صورت کلی باعث به چشم آمدن و جذاب شدن یک محیط می شود .البته وجود نور طبیعی به مراتب زیبایی بهتری به یک محیط می بخشد انواع مختلف نور پردازی ها باتوجه به این که ممکن است به صورت متمرکز یا پراکنده و استفاده از رنگ های همرنگ و متضاد باشد میتواند باعث جلب توجه افراد شود .

مبلمان مناسب

در اکثر ادارات و مکان های تجاری در تمامی قسمت ها از میز و همچنین صندلی های تجاری استفاده می شود . اما بهتر است در قسمت های ورودی برای یک واحد تجاری از مبلمان راحتی استفاده کنیم و سپس در قسمت های دیگر از مبلمان تجاری استفاده کنیم . البته این کهمبلماناستفاده شده به صورت کلی همرنگ و تا حد ممکن هماهنگ با سایر مبلمان استفاده شده باشد زیبایی را دو چندان میکند.

رنگ بندی فضا

بررسی ها نشان داده برای یک محیط تجاری استفاده از رنگ های روشن بسیار مناسب تر از رنگ های تیره است . به این خاطر که انعکاس نور در رنگ های روشن بالاتر است و باعث بزرگ نشان دادن فضا خواهد شد . بعد از رنگ های روشن نیز اولویت استفاده را رنگ های ملایم قرار دهید . برای این که محیط موثر و تاثیر گذاری داشته باشید سعی کنید با استفاده از رنگ ها ترکیب خوبی به وجود بیاورید .

دکوراسیون سبک و کم حجم

با توجه به این که طراحی و دکوراسیون نقش بسیار مهمی در دیده شدن کالاها دارند اما وجود یک دکوراسیون بسیار شلوغ باعث می شود که تمام توجه مشتری جذب دکوراسیون شود و توجهی به محصولات نکند . لذا یکی از عوامل مهم این است که دکوراسیون تا حد ممکن ساده ولی زیبا و دل نشین طراحی شود .

تهویه هوا

داشتن یک تهویه هوای مناسب در فصل گرما و یا سرما میتواند حس خوبی به مشتری القا کند و او مدت زمان بیشتری در یک محل صرف کند و احتمال بازدید و خرید از کالا ها نیز افزایش پیدا می کند. سیستم های تهویه مطبوع می توانند در این زمینه بسیار مفید واقع شوند .

مامجری زیباترین و باکیفیت ترین پارتیشن ها با مناسب ترین قیمت به صورت تضمینی هستیم.

باماتماس بگیرید.

مهندس احسانی

09120184057

021-22889843

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *