از 8 صبح تا 8 شب ۰۲۱۲۲۸۸۳۹۳۲

از پارتیشن های دو جداره در چه محیط هایی استفاده کنیم؟

 

از پارتیشن های دو جداره در چه محیط هایی استفاده کنیم؟

امروزه برای تقسیم بندی درست و زیبای قسمت‌های مختلف یک مکان از پارتیشن دوجداره استفاده می شود که انواع متفاوتی دارند و بنابر شرایط محیطی می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد. پارتیشن های دوجداره دارای طرح های متنوع و زیبایی هستند که مشتری می‌تواند بر اساس نوع سلیقه بهترین آن را برای خانه، اداره و یا هر مکان دیگری انتخاب کند. در ادامه به معرفی انواع پارتیشن های دوجداره و معرفی آنها می‌پردازیم.


پارتیشن دوجداره چیست؟ 

از پارتیشن دوجداره برای تقسیم بندی درست و زیبای خانه یا سایر اماکن استفاده می‌شود. پارتیشن دوجداره به دلیل کاربرد عالی و ویژگی های منحصر به فرد، انتخاب بسیار مناسبی برای مشتریانی است که می‌خواهند محل زندگی یا اداره خود را متحول کنند و آن را به مکانی شیک و زیبا تبدیل کنند.
استفاده از پارتیشن های دوجداره به جای دیوار باعث کاهش هزینه ها و بیشتر شدن فضای محیط می‌شود و انسان می تواند در وقت خود صرفه جویی کند و حریم شخصی خود را آن طور که باب میل او است جداسازی کند. پارتیشن‌های دوجداره به دلیل ویژگی های خاص از جمله عایق صدا و حرارت در میان انواع پارتیشن اداری از محبوبیت بیشتری برخوردار است و استفاده از آنها محیط را از جایی خشک و بی روح به جایی روح بخش و زیبا و در عین حال شیک و مدر ن وامروزی تبدیل می کند. برای ساخت اتاقک، جداسازی اتاق بازی کودکان و حمام می‌توان از این پارتیشن ها استفاده کرد.

 


انواع پارتیشن دوجداره

 

پارتیشن های دوجداره انواع مختلفی دارند که بر اساس شرایط محیطی و نوع کاربری باید از نوع مناسبی بهره برد.

انواع پارتیشن دوجداره:

 


1-
پارتیشن دوجداره آلومینیومی

این نوع پارتیشن ها دارای ساختار آلومینیومی هستند و برای محیط هایی که مرطوب بوده یا نیاز به شستشوی بالا دارند بسیار مناسب هستند. در مراکز درمانی و بهداشتی و آزمایشگاه ها و یا سالن های زیبایی از این نوع از پارتیشن ها استفاده می شود.

 

2- پارتیشن دوجداره ام دی اف

از معروف ترین نوع پارتیشن های دوجداره، می توان به پارتیشن ام دی اف اشاره کرد. این نوع پارتیشن برای استفاده در محیط های اداری وتجاری بسیار مناسب است و قابلیت ترکیب با شیشه دارد که این امر باعث میشود که طرح های متنوعی از این پارتیشن در بازار وجود داشته باشد.


3-
پارتیشن دوجداره شیشه ای

از این نوع از پارتیشن ها در قسمت های مدیریت و کنفرانس استفاده می‌شود. پارتیشن دوجداره شیشه ای نسبت به دیگر پارتیشن ها از قطر کمتری برخوردار بوده و در آنها از شیشه 10 میل به همراه فریم های آلومینیومی و شیشه ای استفاده می‌شود. معمولا این نوع از پارتیشن ها را تا سقف ادامه می‌دهند تا عایقی در برابر صدا باشد. وسعت دید و انعکاس نور در این پارتیشن بیشتر است.


مزایای استفاده از پارتیشن های دوجداره 

پارتیشن های دوجداره عایق بسیار مناسبی در برابر صدا، گرما و سرما هستند.
حفظ حریم خصوصی
قابلیت جابجایی پارتیشن های متحرک درکمترین زمان
قابلیت نصب درب و پنجره روی آنها و ساخت اتاق های زیبا
به وجود آوردن محیطی ساکت و آرام برای مکان هایی که مراجعه کننده در آنجا زیاد رفت و آمد می‌کنند.
استحکام بالا و مقاوم در برابر ضربه
استفاده از طرح های صاف، انحنادار و درهم ریخته برای ایجاد تنوع
استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب در ساخت پارتیشن های دوجداره

 

 

 پارتیشن دوجداره و تک جداره چه تفاوتی دارند؟ 

پارتیشن های تک جداره نقشی در کاهش انتقال سر و صدا ندارند و فقط برای جدا سازی محیط استفاده می‌شود. پارتیشن های تک جداره نسبت به پارتیشن های دوجداره از تنوع کمتری برخوردار هستند. استفاده از پارتیشن دوجداره در دفاتر جلوه زیبا و خاص به محیط می دهد. در ساخت پارتیشن تک جداره مواد کمتری مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل قیمت آن از پارتیشن دوجداره کمتر است. جابجایی انواع پارتیشن تک جداره از پارتیشن دوجداره راحت تر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *